קייטרינג טבעוני

17/02/2021
//
מאת:
מערכת מתוקה
FLOWER FINAL
FLOWER FINAL
FLOWER FINAL

קייטרינג טבעוני של מתוקה

יש בעיה שכבר אינה קיימת עוד הודות להשתכללות הקולינרית הניכרת בשנים האחרונות – כבר לא צריך לשבור את הראש מה להגיש לאורחים של מי שמבקש קייטרינג טבעוני. אם פעם היו פחות חומרי גלם מעולים שזמינים למי שמבקש תפריט עשיר ומגוון יותר, היום אנחנו יכולים לספק כמעט כל דבר בגרסה הטבעונית שלו ובאיכות מדהימה. הטעמים שונים מעט אבל הם נפלאים לא פחות, והדעות הקדומות על איכות התפריט הטבעוני והצמחוני מתנפצות במהירות ברגע שטועמים את המנות המוצעות. זה קל הרבה יותר להזמין קייטרינג שמותאם להעדפות הקולינריות שלכם ולאמונות של האורחים שלכם. כבר לא צריך להתפשר על המנעד הרחב של המנות שמוגשות ולא צריך להסתפק בסלט ובלחם בלבד. יש הכל ובאיכות מדהימה. על האסתטיקה של קייטרינג טבעוני כבר אין צורך לדבר. הצבעים והריחות משגעים ואטרקטיביים מאוד.

חם, קר, מלוח, מתוק

החלוקה הרגילה והמקובלת של קייטרינג לאירועים היא בין אוכל קר לחם ובארוחה עצמה בין המלוח למתוק, כאשר המתוק נחשב לקינוח בדרך כלל. קייטרינג טבעוני היה ידוע שנים רבות למוגבל משום שהוא נחשב בעיקר לתפריט של תוספות ומנות ראשונות. מהבחינה הזאת קייטרינג טבעוני דווקא מציע הרבה יותר אפשרויות משום שהירקות, הפירות והדגנים מאפשרים משחק נפלא בטעמים ובצורות הגשה. אפשר להגיש אותם כמנה ראשונה וגם עיקרית בלי הגבלות, כל עוד אינן מכילות מוצרים מהחי.

מה גם שהיום ברור ששיטות הבישול והאפייה הצליחו להתמודד עם שיטות ישנות ולהציע להן תחליף שאינו פוגע במראה ובטעם של מנות טבעוניות. עוגות טבעוניות אפשר לאפות ללא ביצים וחמאה, וגם פשטידות שונות ייצאו נהדרות גם ללא גבינות. כל מה שנותר הוא למצוא את המנות הטבעוניות שמדברות אליכם ואם יש ביקוש וחשק, גם למצוא את הדרך “לטבען” את המנות הרגילות.

היצע מכובד וטעים של מנות חלבון

עד הופעת תחליפי החלבון הצמחיים ועיבודם המוצלח שלא פגע בטעמם לא היו לו את האפשרויות הרגילות של הגשת מנת חלבון משמעותית לצד התוספות. היום, זה כבר שייך לעבר. יש אין ספור של אפשרויות להגיש קייטרינג טבעוני שיש בו מנות חלבון מכובדות וטעימות לך הודות למוצרים כמו סייטן, קטניות וסויה, והעיבוד שלהם אינו פוגע בטעמם. לפעמים אפילו להפך, גורם להם להיות טעימים יותר. כך שהיום אין סיבה להימנע מהגשת מנות כאלה גם למי שאינו מוכן לוותר על מנה נגיסה ועסיסית של חלבון צמחי לצד תוספות ססגוניות שהן הרבה יותר מאשר פחמימות.

אילו אפשרויות של תפריטים טבעוניים מוצעות לכם?

  • סלטים – סלטים יכולים להיות קרים או חמים, עם פסטות או ירקות, עם גבינות טבעוניות או אגוזים ופירות. כולם יכולים להיות מנה ראשונה או מנה עיקרית, לפי ההעדפה שלכם והטעמים שמדברים אליכם. הסלטים עברו שינוי מדהים וטעים מאוד והיום הם יכולים להכיל מרכיבים רבים הודות לעובדה שכולם נחשבים היום לגיטימיים לסלט. זה מה שמרחיב את האפשרויות של סלטים קרים וחמים, מתוקים ומלוחים, או אפילו מעורבים בכל המרכיבים.
  • לחמים – לחם יכול להיות מוגש בצד המנה או להיות המנה עצמה וזה הדבר הנפלא ביותר שיש בקטגוריה זאת. ראשית, משום שהלחמים עצמם כבר אינם פשוטים ובסיסיים אלא מצטיינים במגוון גדול ומובחר מאוד. הלחמים יכולים להיות בריאים ומסוגי דגנים שונים, או להיות מוגשים כקרואסונים, רולים, טורטיות ולחמניות לכריכונים. המבחר של הממרחים על הלחם עצמו גם בוא גדול ומגוון, ושואב השראה מטעמים של מאכלי עדות והמטבח הבינלאומי. אתם יכולים להזמין לחמים לצד ממרחים להגשה בבופה או להגיש מגשי כריכונים, קרואסונים ולחמניות קטנות מלוות בכל טוב.
  • פשטידות וקישים – גם בגזרה זו כבר אין למוצרי חלב וביצים כל משמעות, מרגע שהצליחו לטבען מתכונים אלה. אפשר להגיש פשטידות ירקות וגם של חלבונים צמחיים, קישים נפלאים שמלאים בכל טוב ומציעים את הטעמים הנהדרים של מגוון גדול של ירקות ותחליפים טבעוניים שנועדו להעשיר את הקשת של אפשרויות. הם יכולים להיות קרים או חמים, מתוקים או מלוחים, ובכך הם ממלאים פונקציה חשובה מאוד בכל קייטרינג. זה נכון במיוחד לקישונים קטנים וחמודים שהם תוספת אסתטית מאוד לכל שולחן.
  • קינוחים – אין קינוח שאי אפשר להכין בגרסה הטבעונית שלו ויש כאלה שיכולים להיות אפילו יותר טעימים וייחודיים. מקינוחי טפיוקה וסויה ועד קינוחי פירות ושוקולד טבעוני, הכל צפוי והרשות נתונה להציע לכם קינוחים טבעוניים שאינם נופלים ברמתם מהרגילים.
תוכן לפופ אפ